RAMAZAN KAYAN HOCAMIZI ZİYARET.


Gençlik Komisyonunun kendi bünyesinde başlattığı ziyaret programlarının bu ay ki durağı  Ramazan Kayan Hocamızdı. Hocamız, ziyaretimizden duyduğu memnuniyeti dile getirerek çalışmalarımız hakkında bizden bilgiler aldı. Daha sonra tebliğ ve davet  çalışmaları hakkında bize tavsiyelerde bulundu.

hikmet-dernegi-ramazan-kayanyan

Tebliğin sadece belirli kesim üzerinden değil de, tüm kesimlere ulaşması gerektiğini dile getiren Hocamız, bununla ilgili şahsi ve vakıf bünyesinde yapılan davet çalışmalarını bizlerle paylaştı. Gayretlerimizi, azmimizi ve eğitimlerimizi bu alanda yapıp, İslam’ı daha fazla insana ulaştırmamız konusunda da bizleri teşvik etti.

hikmet-dernegi-ramazan-kayan

 

Sadelik ve samimiyet çerçevesinde “İnsan insanın kurdu değil, insan insanın yurdudur.” ilkesiyle, insanlara sadece bir şeyler anlatmakla işin bitmediğini dertleriyle dertlenme gayesiyle hareket edilmesi gerektiğini belirtti.

hikmet-dernegi-ramazan-kayan

Ülkemizde İslam’ ın ilk defa bu kadar rahat yaşandığını ve bu rahatlığın aslında imtihanımızı eski yıllara nazaran daha zor bir hal aldığını belirten Hocamız, bu rahatlığı fırsata çevirip tüm azimimiz ve gayretimizle çalışmamız gerektiğini ve zeminin bu kadar müsait olmasının hakkının verilmesi gerektiğini söyleyip ikram ve dualarla bizleri yolcu etti.

Rabbimizden Hocamızın dava aşkını ziyadeleştirmesi ve bereketlendirmesi duasıyla..

hikmet-dernegi-ramazan-kayan hikmet-dernegi-ramazan-kayan

Paylaş: