Gençlik Komisyonumuz, Nureddin Yıldız Hoca’mızı Ziyaret Etti.


Siyer Vakfımızın Gençlik Komisyonu, bundan böyle yapacağı ziyaret programlarını, ülkemizin önemli simalarından biri olan Nureddin Yıldız Hoca’yı ziyaret ederek başlattı. Hocamız, ziyaretimizden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çalışmalarımız hakkında bizden bilgiler aldı. Daha sonra, kendisi gençlik yıllarına ait bazı hatıralarını bize anlattı.

Nureddin Yıldız hocamız şu an yaptığı Şehzâdebaşı sohbetleriyle ilgili bilgiler bize verdikten sonra, ümmetin dertleriyle uğraşmayı hedeflediğini ve ” Ümmetin adamlarıyla değil, Ümmetin dertleriyle uğraşılmalıdır.” serlevhasıyla hareket ettiğini belirtti. Prensip olarak gittiği her yerde sohbetlerini bir saatten uzun tutmayan hocamız, bunun sebebinin etkin dinleme ve insanların bir saati aşan derslerinde dikkatlerinin dağıldığını ifade etti.

Ümmetin büyüklerinin arkasından gitmeyi hedefleyen ve sonuna kadar böyle devam edeceğini belirterek, ” Bize gösterilen teveccüh, onlara gösterdiğimiz teveccühten kaynaklanıyor ” dedi.
Ümmetin üzerindeki sıkıntılardan bahseden hocamız,” Ümmetin üzerinde bir kamyon yük olduğunu ama içlerinde müthiş bir iman olduğunu ” belirtti ve bu sıkıntı ve musibetlerin insanı ve ümmeti bir yanardağ gibi hareketlendirdiğini ve sürekli olarak bu imanın fokur fokur kaynadığını bir misalle taçlandırıp ,ikram ve dualarıyla bizleri yolcu etti.
Rabbimizden, hocamızın ilmine feyiz ve bereket katması duasıyla…

Paylaş: