Gençliğin İmtihanı Namaz / Abdullah YILDIZ


Hikmet Derneği’nin periyodik olarak düzenlediği hanımlara yönelik seminerlerimiz de bu ay Abdullah YILDIZ  Hocamız, ” Gençliğin İmtihanı Namaz” başlığı altında bir ders yaptı.

hikmet-dernegi-abdullah-yildiz

‘Ey inananlar ; kendinizi ve ailenizi bir ateşten koruyun ki onun yakıtı insanlar ve taşlardır. Onun başında gayet katı , şidettli , Allah’ın kendilerine buyurduğuna karşı gelmeyen ve emredildikleri şeyi yapan melekler vardır.’ Tahrim/ 6

hikmet-dernegi-abdullah-yildiz
Yani önce biz kendimiz namaza alışacağız daha sonra ehlimizi akrabalarımızı namaza alıştıracağız.
Namaz kılan bir kimseyi Allah-u Teala tüm kötülüklerden korur.

Ey iman edenler ! sabır ve namaz ile Allah’tan yardım isteyin. Çünkü Allah muhakkak sabredenlerle beraberdir. Bakara/ 153

Çocuğunuz kılmıyorsa ona Kızmayın .Unutmayın sizin amacnız onu İslam’a kazandırmak . Evinizde cemaat yapın . Güzel dille uyarın . Doğruyu , kılmaz ise ne olacağını güzellikle anlatın sabredin.namazınızı kılın ve Allah’tan yardım isteyin . O’na dua edin. Rabbimiz Hz.Musa’ya ‘beni hatırlamak için namaz kıl’ buyuruyor.
Dünya tadı , bal tadı ; dünya bizi aldattı .’ Yani dünya hayatı gelip geçiçidir . Ambalajı iyidir. Ama siz o ambalaja kanmayın . Sizi aldatmasına izin vermeyin.

hikmet-dernegi-abdullah-yildiz

Huzur içinde kılmak istiyorsan her namazını son namazınmış gibi kıl ve sadece Allah’ı düşün .

Paylaş: